Problem z pokrywą silnika(maska)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • majowy86
    Classic
    • 2011
    • 11

    Problem z pokrywą silnika(maska)

    dżizasssssss...
  • Owrone
    Ambiente
    • 2010
    • 115

    #2
    Problem z pokrywą silnika(maska)

    Witam,

    Dziś podczas jazdy na kompie wywaliło sygnał dzwiekowy i komunikat ze maska silnika jest otwarta, zdziwiło mnie to gdyż jest przecież cały czas zamknieta, zatrzymałem się otworzyłem mache i pat.... gdzie się znajduje czujnik zamknięcia pokrywy silnika... problem mam tym ciekawszy iż nie mogę włączyć alarmu bo na kompie caly czas sygnalizacja otwarcie...

    Jak to rozwiązać, na forum nie znalazłem podobnego przypadku....

    dzieki wielkie!
    Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
    Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Owrone, czujnik jest w zamku i zwiera do masy. Niestety nie wiem jaki jest prawidłowy stan przy zamkniętej masce ( zwarcie do masy czy przerwa ; zgaduje, że przerwa, ale mogę się mylić ). Jakby co to ten przewód od styku idzie do centralnej elektryki, wtyczka F ( ośmiopinowa ) pin nr 5 ( przewód brązowy z zielonym paskiem 0,35mm2 ). Jakbyś nie mógł "dojść do porozumienia" z samym czujnikiem to zepnij ten przełącznik "na krótko" i alarm się uruchomi. Pamiętaj tylko, żeby nie otwierać maski przy włączonych wycieraczkach, bo chyba mogą się wtedy zablokować o brzeg klapy ( normalnie otwarcie maski powoduje automatyczne wyłączenie wycieraczek ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • Owrone
        Ambiente
        • 2010
        • 115

        #4
        kowal 2002, dzieki śliczne za pomoc!
        Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
        Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

        Komentarz

        • przemek88
          Rider
          • 2009
          • 613

          #5
          Ja mam takie pytanie:
          Jak otworzę maskę w O1 to w miejscu nad światłami powinny być jakieś uszczelki?(chodzi mi o wewnętrzną stronę maski)


          Moja Octavia 1.9 TDI AGR

          Komentarz

          • krzysiek13
            L&K
            • 2010
            • 1155

            #6
            przemek88, uszczelki są na lampach, na klapie nie ma nic
            Octavia

            Komentarz

            • tryton
              Elegance
              • 2008
              • 935

              #7
              Zamieszczone przez k085
              uszczelki są na lampach, na klapie nie ma nic
              Potwierdzam na lampie są takie cienkie paski gumowe
              tu na zdjęciu je widać http://www.czesci24.pl/szczegoly/162...-kombi-3971200

              Komentarz

              • przemek88
                Rider
                • 2009
                • 613

                #8
                hmm to dziwne bo jak podniosę maskę to z przodu mam plastikowe kołki i myślałem ze coś tam powinno być. Dzięki za odpowiedż


                Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                Komentarz

                • andrzej111
                  L&K
                  • 2010
                  • 1391

                  #9
                  Odkopuje, dzisiaj wyskoczyła mi kontrolka, że motorownia chce pić, więc dolałem oleju i poziom w okolicach 3/4 a kontrolka dalej się pali...
                  Chwila konsternacji i chyba komunikat nie chce się skasować bo na maxi-docie nie widać, że otworzyłem maskę.

                  Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić czy walnięty jest sam czujnik czy gdzieś po drodze jakiś animal "opierdolił" kabel na kolację? Dodam, że po maską co jakiś czas znajduje kości, pieczywo i inne smakołyki - dzisiaj znalazłem skibkę chleba :spin:
                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                  Komentarz

                  • kowal 2002
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 5161

                    #10
                    andrzej111, czujnik jest w "zamku" pokrywy silnika. Powinna być tam 2-pinowa wtyczka ( do sprawdzenia ). Czujnik/przełącznik z jednej strony jest podłączony do masy ( do sprawdzenia miernikiem ) a z drugiej do Centralnej Elektryki, wtyczka F ( 8-mio pinowa, czarna ) pin nr 5 ( przewód 0,35 mm2 brązowy z zielonym paskiem ).
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz

                    Pracuję...